Naviglio Greitasis dinaminis kietos – skystos fazės ekstraktorius


Apie dinaminę kietos – skystos fazės ekstrakciją

Augalinės kilmės kvapniosios medžiagos nuo senų senovės yra naudojamos homeopatijoje, farmacijoje, kosmetikoje, įvairių maisto produktų, alkoholinių gėrimų gamyboje. Koncentruotos kvapniosios medžiagos sudarytos iš augalų lakiųjų aromatinių junginių vadinamos eteriniais aliejais. Eteriniai aliejai dažniausiai yra išgaunami distiliacijos metodu. Kiti išgavimo metodai yra mechaninis išspaudimas ir ekstrakcija tirpikliais.

Ekstrakcijai tirpikliais (vandeniu, spiritu, aliejumi ir kt) UAB „T Optimus“ siūlo naujovišką greitą dinaminį kietos – skystos fazės ekstraktorių „Naviglio Extractor®“, kuris yra tinkama alternatyva tradiciniams ekstrakcijos metodams, tokiems kaip ekstrakcija superkritiniais skysčiais, ekstrakcija įprastiniais tirpikliais naudojant padidintą temperatūrą ir slėgį ar ekstrakcija mikrobangų pagalba.

Skysčio ekstraktorius „Naviglio Extractor®“, augalinės kilmės kvapniųjų medžiagų . ekstrahavimui,  sukuria pasyvų procesą, reiškiantį, kad kietose medžiagose esančioms medžiagoms tirpstant ekstrahavimo skystyje skverbiasi iš didesnės koncentracijos vietų link mažesnės koncentracijos, tai yra netvarkingas melekėlių judėjimas iš ten kur daugiau, ten kur jų mažiau (difuzijos procesas). Tokiais atvejais difuzijos procesą galima pagreitinti tik padidinant molekulių kinetinę energiją sukeliant slėgį arba kaitinant (Fliko dėsnis). 

„Naviglio Extractor®“ arba greitasis dinaminis kietojo skysčio ekstraktorius išnaudoja slėgio skirtumą gaunama suspaudžiant ekstrahavimo skystį ant kietos matricos. Dėl šio efekto greitas skysčio nutekėjimas iš kietų medžiagų traukia nesusijusius junginius į matricą (į išorę), taigi į tirpiklį („Naviglio“ principas).  

Dėl aktyvaus ekstrahavimo proceso, jis gali būti naudojamas skirtingose ir daugialypėse taikymo srityse mokslinių tyrimų, technologijų ir chemijos laboratorijų sektoriuose. Tiesą sakant, jo naudojimas svyruoja nuo kosmetikos srities iki maisto pramonės, nuo gėrimų gaminimo iki žolelių ir fitoterapijos pramonės ir gali būti pritaikytas mėginių paruošimo etapuose cheminių  tyrimų laboratorijų analizėse. 

Lyginant su su kitomis ekstrakcijos technologijomis, pvz. superktritine ar Dionex (ASE) ekstrakcijs, tai labai pigus metodas. Ekstrakcija labai greita, vyksta žemose temperatūrose (kambario ar net žemesnėse), tai leidžia gauti dideles aktyvių medžiagų koncentracijas, bei užtikrina gerą proceso atsikartojimą. Tai labai svarbu gaminant aukštos kokybės, pastovios sudėties ekstraktus. 

„Naviglio Extractor®“ suteikia galimybę apdoroti įvairius produktus, turinčius skirtingą koncentraciją, pavyzdžiui, gėles, lapus, pumpurus, vaisius, šaknis, žievę, stiebus, sėklas, vaistinius augalus, aromatines žoleles ir visa kita, kas priklauso augalų pasauliui. Be to ekstrahuojama  medžiaga gali būti sveika arba susmulkinta, joje gali būti vandens arba ji gali būti net liofilizuota. 

Su šio ekstraktoriaus veikimo filmuota medžiaga galite susipažinti gamintojo svetainėje.

Naviglio ekstraktorius

„Naviglio Extractor®“ principinė veikimo schema

1. Sistemos užpildymas ir tirpiklio suspaudimo pradžia
2.Maksimalus sistemos suspaudimas ir statinės fazės pradžia
3. .Statinės fazės pabaiga ir dinaminės fazės pradžia (tirpiklio dekompresija).
4. Dinaminė fazė

Siūlomi ekstraktoriai:Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *